Συνολικές προβολές σελίδας

Σάββατο 11 Δεκεμβρίου 2010

Σωτήρης Παναούλης

Μεγάλη βαθμολογικής σημασίας νίκη πέτυχε η Ελπίδα Σαπών στην έδρα της Χρυσούπολης με σκορ 3-4 επί του τοπικού Νέστου, ύστερα από ένα ωραίο παιχνίδι, γεμάτο θέαμα και καλές φάσεις. Η ομάδα των Σαπών βρίσκεται πλέον στη 2η θέση της βαθμολογίας, τέσσερις βαθμούς πίσω από το πρωτοπόρο Σουφλί. Οι παίκτες της Ελπίδας βρέθηκαν στο 36΄ πίσω στο σκορ με 2-0, που ήταν και το σκορ του 1ου ημιχρόνου.
Στην επανάληψη η Ελπίδα ανέκαμψε μείωσε στο 50΄ σε 2-1 με τον Ερκάν και ισοφάρισε στο 52΄ σε 2-2 με τέρμα του Λευκοβίτη. Στο 60΄ ο Σωτήρης  Παναούλης έδωσε προβάδισμα στην Ελπίδα με 2-3 και ο Σαρηγιαννίδης στο 70΄ έκανε το 2-4. Οι γηπεδούχοι μείωσαν στο 90΄ στο τελικό 3-4.
Ελπίδα Σαπών (Χαριτόπουλος): Παπουτσίδης, Ποντίδης, Βαρσάμης (36΄ Ερκάν), Παναούλης, Γουνελάς, Τρίχας, Καλαμπόκας, Τσέκος (66΄ Ντερντές), Λευκοβίτης (71΄Κουτσαπαναγιώτης), Μυστρίδης, Σαρηγιαννίδης